برند تجاری بودیت

شرکت مازوپاک سردشت
شرکت مازوپاک سردشت جز معدود تولید کنندگان حوزه محصولات لکه بر و جرم گیر می باشد که با هدف حفظ سلامتی مصرف کنندگان محصولی همه کاره با ویژگی هایی خاص مانند عدم تصاعد بخار و گازها با رایحه ای خوش و بدون ایجاد سوزش برای چشم ها حین مصرف، عدم خورندگی فلزات و شیرآلات و نیز سطوح و بند کاشی و سرامیک ها تولید و وارد بازارهای داخلی و خارجی نماید.نظافت منزل، شستن ظروف آشپزخانه و ضدعفونی کردن سرویس­ های بهداشتی یکی از اموری است که ما روزانه به طور مستمر با آن در ارتباط هستیم. در واقع نظافت یکی از امور لازمه­ زندگی روزمره­ ماست. اما بسیار مهم است که ما این کار را چگونه انجام می­ دهیم و از چه موادی جهت پاکیزه نمودن منزل یا محیط کار خود استفاده می­ کنیم. عموماً افراد در مورد مواد تمیزکننده و ضدعفونی­ کننده اطلاعات دقیقی در دست ندارند و از عوارض استفاده از آن­ها آگاه نیستند. همچنین، درصدی از افراد صرفاً سرعت تمیزکنندگی را در نظر گرفته، سرعت را مساوی قدرت دانسته و به همین جهت معیارهای دیگری که یک شوینده­ استاندارد و مناسب لازم است داشته باشد، مغفول می ­ماند. این در حالی است که استفاده از این شوینده­ ها ارتباط مستقیم با سلامت افرادی که به طور مستقیم با آن­ ها در ارتباط هستند و همچنین سایر افرادی که غیرمستقیم با آن­ ها برخورد می­ کنند، دارد. به همین دلیل نمی­ توان از جنبه­ توجه شوینده به سلامتی افراد قطع نظر کرد و صرفاً به سرعت و قدرت سفیدکنندگی اهمیت داد. چه بسا که اسید هم بسیاری از آلودگی­ ها و کثیفی ­ها را از بین می­ برد، ولی آیا اسید کاربرد استفاده به جای یک تمیزکننده­ خوب را دارد؟
بوودیت می­ خواهد برای شما از فواید و مضرات شوینده ­ها و ضدعفونی ­کننده­ ها بحث کند تا بتوانید آگاهی خود را در مصرف صحیح شوینده­ ها بالاتر ببرید. قطعاً یکی از فایده­ هایی که ما برای استفاده از شوینده ­های بهداشتی در نظر داریم، پاک نمودن سطوح و اشیاء از آلودگی­ ها و عفونت ­ها و میکروب­ های موجود در منزل و محیط کار است. اما جلوگیری از آسیب­ های ناشی از استفاده­ این شوینده ­ها، فایده ­ای پنهان است که شوینده­ ها می­ توانند و البته لازم است داشته باشند، ولی متأسفانه از دید عموم مردم مغفول مانده است. ما می­ توانیم با کم کردن عوارض منفی و مخرب شوینده ­ها به سلامت خود، اشیاء و محیط زیست کمک بیشتری کنیم، بدون آن­که کار سخت، زمان­بر و پرهزینه ­ای انجام داده باشیم. پرواضح است که این کار با حذف شوینده ­ها از زندگی روزمره ممکن نیست؛ اما جایگزین کردن یک شوینده­ خوب و حذف شوینده ­های مضر می­ تواند ایده­ خوبی برای حفظ زندگی و سلامت ­مان باشد.
غالب مردم از شوینده­ هایی مانند وایتکس و جرم­گیرهای قوی استفاده می­ کنند تا سطوح آشپزخانه و سرویس ­های بهداشتی و همچنین ظرف و ظروف­شان براق و تمیز جلوه کند. اما به ندرت افرادی هستند که به عوارض استفاده از این مواد شیمیایی خطرناک آگاه باشند. این عوارض در طول زمان می ­تواند سلامتی و طول عمر افراد را تحت­الشعاع قرار داده و همچنین آسیب­های جدی به محیط زیست وارد نماید. حتی آن دسته از افراد که امور نظافتی منزل­شان را خودشان انجام نمی­دهند و به دیگران می­سپارند نیز، به دلیل عوارض بلندمدت این مواد، از خطرات استفاده از آن­ها در امان نیستند. در اینجا بوودیت می­خواهد چند نمونه از عوارض و خطرات شوینده­های شیمیایی را برای شما بیان کند تا بتوانید مناسب­ترین گزینه را در محصولات شوینده­ انتخاب کنید که هم ضامن سلامتی­تان باشد و هم هدفتان از استفاده از شوینده را نیز محقق کند.
شوینده ­های مختلف که روزانه توسط افراد در منزل یا محل کار استفاده می ­شود موجب از بین بردن چربی­ ها، لکه­ ها و هرگونه کثیفی روی سطوح و شیرآلات و ظروف می­ شود. اما همزمان که این شوینده ­ها وسایل منزل را تمیز و درخشان می­ کنند، با از بین بردن رطوبت و چربی­ های سطح پوست و نفوذ مواد حساسیت­ زا در عمق پوست، باعث ایراد آسیب­ های جدی به پوست می­ شوند. وایتکس که معروف­ترین شوینده­ اسیدی است و بیشتر مردم به دلیل سرعتش در تمیز نمودن اشیاء و از بین بردن لکه­ ها با کمک مواد اسیدی خطرناک درونش، آن را مورد استفاده قرار می­ دهند، حساسیت نسبتاً زیادی را بر روی پوست ایجاد می­ کند. همچنین این ماده شیمیایی می ­تواند بر روی ریه ­ها تأثیر منفی بگذارد و سیستم تنفسی افراد را، چه افرادی که مستقیماً با آن­ها سر و کار دارند چه افرادی که در محلی حضور دارند که در آن­جا از وایتکس جهت نظافت استفاده شده است، دچار اختلال کند و این اختلال اگرچه در لحظات اول ممکن است پس از چند دقیقه تأثیرش از بین برود ولی اثرات درازمدت آن به جا می­ ماند. در واقع ورود بخار و گازهای تصاعدی ناشی از استفاده از وایتکس به دستگاه تنفسی امری اجتناب­ناپذیر است و این مواد در دستگاه­ های تنفسی باقی می­ ماند و به مرور شخص را دچار بیماری­ های مختلف تنفسی می­ کند. علاوه بر این، گاهی پیش می ­آید که افراد جهت کارآیی بیشتر مواد شوینده، چند شوینده را با هم مخلوط نموده، به عنوان مثال وایتکس و جوهر نمک را با هم ترکیب کرده و از آن برای نظافت سرویس ­های بهداشتی استفاده می­ کنند. این کار باعث ایجاد چندبرابری بخارهای سمی شده و ممکن است علاوه بر تأثیر مخربی که در طول زمان برای افراد، به ویژه افرادی که زمینه­ بیماری­ های آسم و سایر بیماری ­های تنفسی را دارند شود، خطرهای آنی غیرقابل جبرانی را برای افراد ایجاد نماید.
یکی از توصیه ­هایی که در حین استفاده از شوینده­ ها می ­شود استفاده از دستکش ­های پلاستیکی می­ باشد. باید عنوان کرد که دستکش ­های پلاستیکی خود برای پوست آسیب­زا هستند و بنابراین توصیه می­شود که در زیر آن دستکشی نخی استفاده شود. حال می­خواهیم بدانیم آیا پوست دست افراد زیر این همه لایه دستکش و با این همه تعریقی که حین انجام فعالیت با دستکش ایجاد می ­شود، کماکان شادابی و سلامتی اولیه­ خود را حفظ خواهد نمود یا خیر؟ قطعاً عدم اجازه تنفس کافی به پوست می­تواند باعث از بین بردن طراوت و شادابی پوست شود که افراد در مرور زمان شاهد از بین رفتن چربی ­ها و پیر شدن غیرمعمول دست­هایشان خواهند بود. شوینده همه­ کاره بوودیت با ارایه فرمولی جدید در دنیای شوینده­ ها توانسته است تمام معضلات فوق را از بین ببرد؛ چون اساس این اختراع حفظ سلامتی مردم بوده و هست. این شوینده ارگانیک که هشتاد درصد مواد تشکیل دهنده­ آن خوراکی هستند، علاوه بر اینکه دغدغه­ افراد را از استفاده­ دستکش و ماسک حین نظافت از بین برده، با حفظ سلول­ های چربی پوست در حین استفاده، باعث جلوگیری از هر گونه حساسیت­ های پوستی ناشی از مصرف شوینده می­ شود. علاوه بر این، بوودیت، فاقد هرگونه عوارض منفی به دستگاه ­های تنفسی بوده و حتی افرادی که دارای بیماری­ های زمینه­ ای تنفسی مانند آسم می­ باشند نیز، بدون داشتن استرس از تشدید بیماری، می­توانند آن را مورد استفاده قرار دهند.
یکی دیگر از شاخصه­ های مهم بوودیت که آن را از دیگر شوینده ­ها متمایز می­ کند، قدرت پاک ­کنندگی و درخشان نمودن وسایل مورد استفاده در منزل است. تمام ظروف آشپزخانه اعم از شیشه­ ای و کریستال، ظروف فلزی استیل، مس، برنج، روی، طلا، نقره و ...، سطوح سنگی، سرامیکی، فلزی، کاشی­ ها و سرویس ­های بهداشتی، لباس ­ها با جنس ­های مختلف، فرش و موکت و مبل با استفاده از تمیزکننده­ بوودیت درخشان و تمیز خواهند بود. به علاوه، بوودیت مانع از آسیب رساندن به ماهیت و شکل اشیاء می­ شود و بلکه استفاده مستمر می ­تواند عمر طولانی­ تری به اشیاء ببخشد. بوودیت به شیرآلات آسیبی نرسانده و تغییری در رنگ و لعاب آن­ ها ایجاد نمی­ کند. بند کاشی و سرامیک را از بین نبرده و زیبایی و استحکام سرویس­ های بهداشتی و سطوح سنگی و سرامیکی و کاشی را حفظ می­ کند. همچنین لکه­ های روی لباس ­ها، کیف و کفش ­ها را به آسانی پاک نموده و افراد دیگر هیچ نگرانی بابت ایجاد لکه­ های دایمی روی لباس و کیف و کفش ­هایشان نخواهند داشت. فایده­ دیگر بوودیت، عدم تخریب محیط زیست است که کمتر در تولید شوینده ­ها مورد توجه واقع می­ شود. در واقع جهان صنعتی و شیمیایی شده­ امروز باعث شده که محیط زیست، که همانا مکان حیات ما انسان­ هاست و عدم سلامتی آن سلامتی انسان ­ها را نیز به خطر می­ اندازد، از خطرات و مضرات شوینده­ های شیمیایی و اسیدی در امان نماند. ورود شوینده ­ها به فاضلاب­ ها و نهایتاً به آب­ ها و زیر زمین، باعث آلودگی آب­ های موجود در سطح زمین و مخازن زیرزمینی می­ شود. همچنین تجزیه ­ناپذیری این مواد و سخت بودن آن­ ها آسیب دیگری است که به محیط زیست وارد می­ کنند.
بوودیت با دارا بودن PH مناسب و فرمولی منحصر به فرد و با عدم ایجاد کف فراوان که موجبات خرابی محیط زیست را فراهم می ­آورد، در راستای حفظ محیط زیست و بقای هرچه بیشتر آن گام برداشته است. ارگانیک بودن مواد تشکیل دهنده­ بوودیت، عدم استفاده از چربی­ ها، گازها و انواع بخارهای سمی در آن، این شوینده را از سایر شوینده ­ها متمایز نموده و ضامن سلامتی همزمان انسان ­ها و محیط زیست­ شان می­ باشد.